Groty widiowe 11 mm Vexa Standard

Cena: 39,99 zł 39.99
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

Dlaczego warto wybrać groty widiowe Standard Vexa 11 mm?

  • Widiowe końcówki Vexa dobrze wbijają się w asfalt, a także świetnie spisują się w terenie
  • Największa średnica grotów na rynku
  • Pasują do większości kijów z końcówkami o średnicy 11 mm
  • Klasyczny kształt grotów sprawdzi się na wycieczce i treningu;
  • Możliwość dokupienia talerzyków, żeby końcówki nie zapadały się na miękkim podłożu

Goty widiowe 11 mm Vexa Standard do kijów nartorolkowych

Najpopularniejszy model grotów widiowych, który świetnie sprawdza się w najgrubszych kijach do rolek terenowych i nartorolek. Odpowiedni kształt grota ułatwia jego wbijanie w asfalt oraz bardziej miękkie podłoża. Użyta do ich produkcji widia (węgliki spiekane) cechuje się wysoką odpornością na ścieranie. Dzięki temu groty długo zachowują pożądaną ostrość. Oczywiście w razie potrzeby, po wielu pokonanych kilometrach, końcówki można ostrzyć przy pomocy ręcznego pilnika z diamentową posypką. Proces można powtarzać wielokrotnie w zależności od potrzeb.

Groty widiowe Vexa 11 mm mocuje się do kijów do nartorolek za pomocą kleju termicznego. Duża średnica grotów sprawia też, że można je wykorzystać w kijach o mniejszej średnicy i zamocować domowym sposobem „na taśmę izolacyjną”.

Kiedy trzeba wymieniać końcówki widiowe w kijach?

Zasadniczo istnieją dwie sytuacje w których należy wymienić groty widiowe w kijach do nartorolek. Po pierwsze może dojść do złamania grota. Jest to szczególnie częsty przypadek, kiedy jeździmy po betonowej kostce lub mocno spękanym asfalcie. Grot włożony w szczelinę przy wyszarpywaniu może bardzo łatwo ulec pęknięciu. Po drugie końcówki mogą się po prostu zużyć. Po kilkudziesięciu ostrzeniach za pomocą widiowego pilnika końcówki tracą swoją długość, by ostatecznie się zużyć. Obydwie sytuacje to przesłanka do wymiany grotów na nowe.

Groty widiowe Vexa 11 mm to optymalna część zapasowa

Wyłamanie grotów zazwyczaj jest dość niespodziewaną sytuacją, dlatego zawsze warto jest mieć wśród części zapasowych klika dodatkowych sztuk. Groty 11 mm Vexa Standard są o tyle dobrym wyborem, że posiadają bardzo dużą średnicę, a więc da się je zamontować niemal do wszystkich kijów dostępnych na rynku.


Średnica otworu: 11 mm

Materiał grotów: widia (węgliki spiekane)

Sposób montażu: klej termiczny

Pasują do: większości kijów z grotami o średnicy 11 mm


Cena dotyczy 1 pary grotów.


Przeczytaj, jak zamontować, zdjąć i ostrzyć groty widiowe

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.