X-Roll - sklep Skike, Powerslide i SRB - historia

Jak to się wszystko zaczęło? Rolki Powerslide – SRB - Skike – sklep X-Roll.pl

Do stworzenia tej strony przyczyniło się i wciąż przyczynia wiele osób, których cenne rady staram się wcielać w życie. W całość spajam to ja – Sławomir Siedziński – miłośnik rolek terenowych. Jeśli napiszecie z pytaniem o poradę, bądź będziecie chcieli się umówić na wspólne jazdy, spodziewajcie się odpowiedzi właśnie ode mnie.

Na rolkach terenowych SRB
Na rolkach terenowych dotrzesz niemal wszędzie! | foto A. Siedzińska

Trochę historii – zanim powstał sklep X-Roll

Zawsze lubiłem próbować swoich sił różnych dyscyplin sportowych. Przygoda z rolkami terenowymi zaczęła się dość niepozornie w 2010 roku (ale ten czas leci). Od dłuższego już czasu jeździłem na nartach biegowych, a także na „zwykłych” rolkach. Jednak zarówno jeden, jak i drugi sport posiadał dość spore ograniczenia. Narty biegowe to niestety krótkie sezony zimowe, a przy małej ilości śniegu również konieczność dalekich wyjazdów w góry. Rolki to z kolei mocne ograniczenie rodzajem nawierzchni. Rozwiązanie nasunęło się samo, jak tylko zobaczyłem rolki terenowe. Świetne połączenie tych dwóch dyscyplin, które można uprawiać niemal wszędzie. Początki nie były łatwe. Moje pierwsze rolki terenowe Powerslide z „rolkowym” butem pozwoliły zdobyć pierwsze szlify i przekonały mnie, że zdecydowanie chcę się w to bawić. Po jakimś czasie udało mi się spróbować swoich sił na nartorolkach Skike, w których zakochałem się od pierwszej jazdy.

Na rolkach terenowych Skike
Nawet w środku miasta znajdziesz miejsce do jeżdżenia na rolkach terenowych.| foto A. Siedzińska

Spotkania, zawody, szkolenia Skike – sklep X-Roll bazuje na bogatym doświadczeniu

Moja przygoda z Powerslide i Skike zaczęła w kolejnych sezonach nabierać tempa. Więcej jeżdżenia zarówno w terenie, jak i po asfalcie, pozwoliło na poprawienie nie tylko techniki, ale przede wszystkim formy. Pojawiły się pierwsze kilkudniowe wyjazdy na rolkach. Następnie przyszedł czas na imprezy nartorolkowe, takie jak kultowe już Skikome, na których można spotkać wspaniałych pasjonatów tej aktywności. Wkrótce pojawiła się też chęć podniesienia umiejętności, stąd też mój udział w kursie i zdobycie uprawnień instruktora Skike w 2016. Następnie przyszedł czas na rywalizację, w amatorskich zawodach. I miejsce w kategorii pompowane koła w cyklu Vexa Skiroll Tour 2017 oraz II miejsce w 2018 roku, a także liczne starty w pojedynczych zawodach i maratonach pozwoliły zdobywać coraz to nowsze doświadczenia.

Medale zawodów na nartorolkach
Chociaż wszystkie medale są z zawodów amatorskich, cieszą niemal jak olimpijskie. | foto S. Siedziński

Kolejne wyzwanie, czyli X-Roll.pl - sklep z SRB, Skike i Powerslide – rolkami dla każdego

Teraz nadszedł najlepszy czas na kolejny etap, a więc podzielenie się zdobytym doświadczeniem z jak najszerszym gronem osób. To właśnie dlatego powstała ta strona. Można na niej zarówno kupić rolki terenowe czy kije do nartorolek, które pozwolą na rozpoczęcie przygody z rolkami terenowymi, jak również przeczytać relacje z imprez i wypraw, zapoznać się z testami najnowszych i nieco starszych modeli, czy po prostu umówić się na wspólne jeżdżenie. Poszukujesz inspiracji żeby wyruszyć w trasę, relacji z imprezy, a może chcesz się dowiedzieć czegoś o technice jazdy w terenie? Ta strona powstała właśnie dla Ciebie.

Na szlaku na rolkach terenowych Skike
Kwintesencją rolek terenowych są wyprawy poza asfalt w doborowym towarzystwie. | foto S.Siedziński

X-Roll.pl to nie tylko sklep z rolkami Skike, Powerslide i SRB, ale też dużo więcej

Doskonale zdaję sobie sprawę z niskiej popularności rolek i nartorolek terenowych w naszym kraju. Choć aktywnych rolkarek i rolkarzy terenowych nie jest dużo, to jednak środowisko to tworzą wspaniali ludzie, których połączyła wspólna pasja.

Zastanawiasz się czy ten sport jest dla Ciebie? Podobają Ci się rolki terenowe Skike i chciałbyś je wypróbować? Zapraszam do WYPOŻYCZALNI SKIKE, gdzie możesz wynająć rolki z kijami nawet na godzinę.

Rolki Skike do wypożyczenia
Rolki terenowe w naszej wypożyczalni Skike to szansa na przetestowanie najnowszego i nieco starszego sprzętu. | foto S. Siedziński
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.